Nasze referencje i opinie na temat gabinetu Wczesnej Interwencji Terapeutycznej

Referencje

Twoja opinia

The only place in Poland where I could communicate in my native language and explain the problems our 7 y.o. Steven faced. Full understanding, professional diagnosis, detailed explanation of what was happening to our son. Thank you all!

Patricia Milewski, Cardiff   

Przyłączam się do poniższych opinii. Amelka prawie nie mówiła, a teraz, po 4-etapowej terapii metodą tomatisa oraz zajęciach logopedycznych w gabinecie Sensorium mamy zupełnie inne dziecko. Komunikatywne, bawiące się z dziećmi, pracujące z paniami w przedszkolu.

Anna Gadomska, Kutno   

Witam wszystkich rodzicow, ktorzy sie zastanawiaja czy warto wyslac swoje dziecko na terapie Tomatisa. Zapisalam moja corke, mimo ze watpilam w skutecznosc tej metody. Jestesmy po trzecim etapie. W tym czasie nie chodzilysmy na zadne inne zajecia. Wiosna moja corka komunikowala sie tylko pojedynczymi slowami. Jest listopad i zmiana jest na prawde znaczaca. Kamila nie boi sie juz obcych osob, odpowiada na pytania, buduje zdania i uzywa slow coraz bardziej wyszukanych, interesuje sie tym co dzieje sie wokol i jest duzo bardziej radosna. Na zajecia dzieci chodza z wielka przyjemnoscia, bo Pan Krzysztof zawsze serdecznie sie z nimi wita. Polecam to miejsce ze wzgledu na osoby prowadzace, bo zarowno Pan Krzysztof i Pani Natalia maja bardzo dobre podejscie i dzieci chca z nimi wspolpracowac.

Barbara Bourdeau, Francja   

+ bardzo profesjonalne podejście, rzadko spotykane
+ szerokie spektrum diagnozy
+ wyczerpujące omówienie najmniejszego problemu
+ bezpłatna opieka i porady także w dziedzinach pokrewnych
+ pełna dyspozycyjność podczas trwania terapii
+ doskonały dojazd komunikacją miejską i samochodem
- dłuuugi czas oczekiwania na terapię
- niewielkie pole manewru jeśli chodzi o zmiany raz ustalonych dni/godzin
Ogólnie bardzo wysoki standard. Najważniejsze, że osiągnęliśmy nasz cel.

Barbara i Grzegorz Leszczyńscy (Aleks)   

Gabinet WIT poleciła nam znajoma, także lekarz, z Centrum Zdrowia Dziecka. Po trwającej niemal rok współpracy na polu zakłóceń przedsionkowych mogę tylko dołączyć do jej rekomendacji. Bardzo profesjonalna diagnoza i badania międzyetapowe, wielostopniowa analiza wielu zestawów testów, bardzo zindywidualizowana terapia dla każdego z dzieci (szły zupełnie różnymi ścieżkami, także terminowymi), szybkie - i co najważniejsze - trwałe efekty związane z poprawą funkcjonowania dzieci na polu uwagi słuchowej, koncentracji i skupienia, a w przypadku Poli - także artykulacji. Niemal natychmiast przełożyło się to na efekty w szkole. Obecnie na diagnozie była już czwórka dzieci naszych znajomych i jestem pewna, że po zakończeniu ich terapii także podzielą się z Państwem swoimi - bardzo pozytywnymi - spostrzeżeniami. Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy, życząc sukcesów także w nowo otwartej placówce w Radości.

dr n. med. Dagmara Piertras, lekarz foniatra, mama Poli i Maksa   

Szczerze dziękujemy za fantastyczną współpracę (prawie 8 miesięcy!). W tym czasie Lidia przeszła badania lateralizacji i uwagi słuchowej, potem 3 etapy metody Tomatisa, w międzyczasie otoczono ją opieką logopedyczną (w końcu ktoś wpadł na to, że dziecko ma za krótkie wędzidełko!) i podjęto pracę nad poprawą emisji głosu (zajęcia z mikrofonem). Kilka dni temu zakończyliśmy, diagnoza pokazuje duże postępy, ale najważniejsze, że to my je widzimy i słyszymy. Pozdrawiamy i widzimy się na badaniu kontrolnym za pół roku! MP

Maciej P., tata Lidki   

Profesjonalne podejście, bardzo szczegółowa diagnoza i analiza skal ocennych (ponad 2 godziny). Terapia indywidualna w oparciu o wyniki badania, wiele diagnoz miedzy etapami. Pierwsze efekty już po drugim etapie (znaczna poprawa koncentracji, ustanie słowotoku, poprawa grafomotoryki i pamięci). Jedyny minus to dość długi czas oczekiwania na samą terapię. mimo kilku gabinetów obłożenie dziećmi jest bardzo duże (logopedia, psycholog, terapia Tomatisem). Ale warto było czekać :)

Dorota Jastrzębska, mama Majki {Łódź}   

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i pomoc, której nam Państwo udzielili. Nieczęsto można spotkać tak profesjonalny zespół ludzi. Nie ukrywamy, że na naszą decyzję miały wpływ opinie rodziców, którzy korzystali z terapii w Gabinecie WIT (ich długą listę wraz z numerami telefonów może otrzymać każda zainteresowana osoba - my też już na niej jesteśmy). Nie żałujemy tego kroku, rezultaty przeszły nasze oczekiwania. Jednocześnie pozdrawiamy panią Zosię z Iławy i pana Kurta z Holandii - było nam miło państwa poznać!

Tomasz G, tata Hani i Bartka [Siedlce]   

Moja córka przechodziła terapię wg. tomatisa w wieku 5 lat, ale efekty były żadne. Gdy pedagog w szkole znowu skierowała Dagmarę na badanie uwagi słuchowej, trafiłam do Międzylesia i dopiero tu wyjaśniono mi różnicę między prawdziwą terapią metodą tomatisa a "terapią" według tomatisa. Tutaj zrobiono diagnozę, wywiad, jakieś testy (wcześniej nic takiego nie było) i zrobiliśmy 3 etapy terapii w ciągu ok 8 m-cy. Efekty były już po 2gim etapie i teraz, w 3 miesiące po zakończeniu, jest naprawdę nieźle. Polecam wszystkim metodę tomatisa, ale trzeba znaleźć profesjonalny gabinet.

Alicja P., mama Dagmary [lat 11], Radom   

Szanowni Państwo, z przyjemnością rekomenduję Państwa gabinet wszystkim, którzy szukają wsparcia dla dzieci nie tylko w przypadku problemów oczywistych, ale także tych, które mogą skutkować poważnymi zakłóceniami na polu emocji i dysfunkcji szkolnych. Nasze bliźniaki są od kilku tygodni innymi dziećmi, dzisiejsza końcowa diagnoza potwierdziła nasze obserwacje. Terapia była bardzo wymagająca, wymagała zaangażowania babci i dziadka, ale naprawdę - było warto! Dodatkowo udało nam się skorzystać z programu wsparcia dla rodzeństw, więc także koszty udało się zminimalizować. Serdecznie polecamy wszystkim rodzicom!

dr Halina Gniado, mama Radka i Justynki |Radość|   

Zdecydowanym nie muszę nic mówić, wszystkim niezdecydowanym - szczerze polecam. Metoda Tomatisa to doskonała forma terapii dla dzieci z problemami szkolnymi, a dodatkowe formy wsparcia, które Aga otrzymała w tym gabinecie są nie do przecenienia. Metoda metodą, ale do właściwego wsparcia dziecka w naszym przypadku niezbędna okazało się wsparcie także psychologa i językoznawcy, oni pozwolili zrozumieć, dlaczego mamy tak duże problemy z czytaniem i nauką angielskiego.

Zuzanna Drozdowska, mama Agi /lat 13/   

niestety, jestem nieco zaiwedziona. Przez telefon obiecywano mi szybkie terminy, potem na diagnozie okazało się, że wszystko będzie trwało dłużej niż mówiono mi w innych miejscach, a to ziększa koszty, a potem usłyszałam, że i tak najwcześniej możemy zacząć za 7 miesięcy. Tak się nie robi.

Odp gabinetu: Szanowna Pani "tak sobie" (czy też Pani Elwiro, bo tak ma Pani na imię), sytuacja w każdej placówce tego typu zmienia się bardzo dynamicznie. Umawiała się Pani na diagnozę niemal dwa miesiące wcześniej, przez ten czas terminy oczekiwania na terapię bardzo się wydłużyły, co jest akurat normą. Nie każda diagnoza kończy się wskazaniem do terapii, jednak w przypadkach, gdy tak się dzieje, rodzice dość często decydują się na zajęcia właśnie w naszym gabinecie i rezerwują dogodne dla siebie terminy (najczęściej te najbliższe). Nie wiemy, gdzie Pani zasięgała informacji, ale zapewne przez telefon usłyszała Pani jak przebiega terapia w przypadku zdecydowanej WIĘKSZOŚCI dzieci. Trudno nam zresztą odpowiadać za to, co powiedział Pani ktoś inny. W naszym gabinecie dokładnych informacji udzielamy rodzicom dopiero po diagnozie i nie zostawiamy ich bez pełnej wiedzy na temat skali problemu. W przypadku Pani synka okazało się, że niezbędna będzie terapia aktywna i nic na to nie poradzimy. To oczywiście wydłuża terapię i zwiększa koszty, ale trudno czynić nam zarzut z tego, że rzetelnie omawiamy diagnozy i dokładnie staramy się od razu naświetlić czasokres trwania terapii.

tak sobie   

Szczerze polecam! Bardzo dobry kontakt z dzieckiem, absolutnie fachowa analiza wyników badania, potwierdziły się wszystkie obserwacje nauczycieli i nasze własne spostrzeżenia (chociaż nic wcześniej nie mówiłam). Koszty terapii okazały się nieco wyższe niż myślałam, ale było warto. Od kilku tygodni nie usłyszałam ani jednej skargi na Klaudię. Jesteśmy 3 miesiące po ostatnim etapie, wczoraj była diagnoza kontrolna i wynika z niej, że po problemie zostało wspomnienie. My to i tak wiemy już od jakiegoś czasu :)

Martyna Wojcieszko, mama Klaudii [lat 6]   

Dziękujemy za możliwość skorzystania z bezpłatnej diagnostyki naszych dzieci. Pierwszy raz potraktowano nas tak profesjonalnie i poświęcono nam aż tyle czasu.

Regina i Damian Wyszomirscy   

Polecam ten gabinet wszystkim rodzicom dzieci, które mimo dużego nakładu pracy i inteligencji nie są w stanie osiągać zadowalających wyników w szkole. Dopiero po diagnozie zrozumieliśmy, o co chodzi i w czym jest problem. GR

Grzegorz Rychter, tata Aleksa, Zielonka   

Jeśli chcecie cieszyć się tak, jak my - zajrzyjcie do Gabinetu WIT. Koniecznie! Jesteśmy absolutnie zaskoczeni poziomem merytorycznym analizy wyników diagnozy (potwierdziło się dokładnie wszystko, z czym Szymon ma problemy, chociaż zupełnie nic o tym wcześniej nie mówiliśmy!). Umówiliśmy się na 90 minut - a poświęcono nam niemal 3 (TRZY!) godziny. Wywiad po diagnozie obejmował nie tylko funkcjonowanie dziecka w domu i w szkole, ale także całą masę faktów od jego urodzenia aż do dziś. Faktów, które lekceważyliśmy, a które okazały się bardzo istotne. Dziecko zostało przy okazji bezpłatnie sprawdzone przez logopedę i psychologa.
Rada dla wszystkich - nie wierzcie szarlatanom, którzy za 20-minutowe "badanie" kasują śmieszne 100 zł i prawią komunały. Przerobiliśmy to w ciągu ostatnich 2 lat w Warszawie i poza nią. A okazało się, że kilka przystanków od nas mamy najbardziej przyjazne miejsce pod słońcem.
Pozdrawiamy i cierpliwie czekamy na naszą kolej :) Do zobaczenia w marcu!

Krystian Ludwiczak, Warszawa Wawer, tata Szymona (6 lat)   

Jeszcze raz, tym razem na tym forum, wyrażam najwyższe uznanie dla Państwa profesjonalizmu i zaangażowania. To nieczęste w obecnych czasach. Jako pedagog specjalny jestem w stanie docenić nie tylko Państwa podejście do problemów dziecka, ale także pomoc w innych sprawach, zupełnie niezwiązanych z terapią mojego dziecka. Serdecznie pozdrawiam, JP

Joanna Przybylska, mama Leny, Toruń   

Dziękujemy za szczegółową diagnozę naszego Adasia. Szkoda, że mieszkamy tak daleko, ale przynajmniej wiemy, co się dzieje. Daria

Daria Tylicka [Mrągowo]   

Jestem pedagogiem specjalnym i z pełnym przekonaniem polecam terapię Metodą Tomatisa. Nie ukrywam, że konsultowałam swoją Pati w kilku gabinetach (jak się później okazało, 3 na 4 z nich nie miały żadnej certyfikacji), ale dopiero u Państwa zobaczyłam, jak wygląda prawdziwa diagnoza. Profesjonalny wywiad, konsultacja z psychologiem i logopedą, badanie różnych odruchów i analiza wyników testów audio, komplet testów ocennych do zrobienia w domu i w szkole, i dopiero wyciągnięcie wniosków i omówienie skali zakłóceń. Badanie trwało ponad 2 godziny, a nie 10 minut, co dano nam w poradni (rekord świata w stawianiu diagnozy!). Obecnie jestem na etapie myślenia nad terminami i kosztami, jednak prędzej czy później zgłoszę się do Państwa z prośbą o znalezienie dogodnego terminu. Iwona Janicka

Iwona Janicka, mama Patrycji (Falenica)   

Najlepszą rekomendacją dla Państwa jest ilość dzieci czekających na terapię oraz czas na znalezienie wolnej chwili, żeby swobodnie porozmawiać. Na szczęście los nam nieco sprzyjał :) Dziękujemy i pozdrawiamy. Serdeczności od Gabrysi!

Agnieszka Bugusz-Bierecka, mama Gabrysi [Janki k. W-wy]   

Rzadko piszę jakieś komentarze nt. ludzi czy placówek, z których usług korzystam, ale teraz znów robię wyjątek. Naprawdę aż miło, że ktoś tak dokładnie i profesjonalnie zajmie się waszym dzieckiem. Bez pośpiechu, spokojnie, kameralnie, bez nerwów... Mimo, że Natalka potrafi mocno dać się we znaki. A tu się jednak wszystko udało... Polecam, naprawdę.

Damian K, tata Natalii   

Polecamy! Gabinet WIT to rzetelna diagnoza, bez wyszukiwania na siłę jakichś problemów. Na badaniu okazało się, że wszystko jest w porządku, a dziecko ma ciągły problem z artykulacją, bo nikt nigdy nie zauważył, że ma za krótkie wędzidełko pod językiem... Dopiero tam logopeda dokładnie obejrzał buziak Wiktora i wszystko stało się jasne. Jeśli nie uda się tego rozciągnąć, to trzeba będzie ciachnąć, trochę popracować i to wszystko. Pozdrawiamy!

Marta Czernicka, mama Wiktora (l. 6)   

Bardzo dziękuję pani za wszystko. Zosia.

Zosia Majewska   

Szczerze polecam wszystkim, którzy planują terapię tą metodą. Komentarze i opinie często są zwodnicze i mało obiektywne, najlepiej skontaktować się z osobami, których dzieci korzystały z terapii w gabinecie WIT. Każdy bez problemu otrzyma listę nazwisk i numery telefonów rodziców, którzy zgodzili się udostępnić swoje dane i chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami (BARDZO obiektywnie, skorzystałam z tej okazji). Warto! Po rozmowach z ponad 10 różnymi osobami wiedziałam już na czym to wszystko polega, podjęłam decyzję i absolutnie jej nie żałuję. Wręcz przeciwnie - polecam każdemu, kto boryka się z problemami szkolnymi i emocjonalnymi swoich dzieci.

Angelika Suss-Borusewicz, mama Karolinki   

Podpisuję się obiema rękami pod poprzednimi wpisami. Oczywiście, wszędzie można znaleźć coś, do czego można się przyczepić, ogólnie jednak jesteśmy naprawdę pozytywnie zaskoczeni poziomem merytorycznym i wiedzą terapeutów gabinetu. Najważniejsze chyba jednak jest zaangażowanie - tego naprawdę nie brakuje, zajęcia często trwają dłużej niż ustalono, dostajemy masę informacji zwrotnych i opisy diagnoz. Jesteśmy w połowie terapii, już teraz jednak widzimy jej efekty. Jeśli ktoś się waha, czy warto, informujemy, że warto :)

Lidia Witkowska, mama Julci [Radom]   

My dearest firends, thank you for your time and help! I hope to see you when we are in Warsaw some time in the future. So far we have witnessed lots of positive changes both in Agathe and Ernst. They are doing much better now. The teachers keep informing us about their successes and we are so happy for them! Thanks again!

Marcus Bieler, Aßlar   

Szczerze polecam gabinet WIT w Międzylesiu. Naprawdę rzadko spotykane podejście, bardzo szczegółowe badania, terapia w przyjemnej atmosferze. Pierwsze efekty już mamy, znaczna poprawa koncentracji, a co za tym idzie od razu poprawiły się oceny.

Milena Zawadzka, mama Oli   

Szanowni Państwo, dziękujemy za profesjonalną i dokładną diagnozę. Bardzo przydała się pedagogom szkolnym, teraz już wiemy, o jaki problem chodzi. Zastanawiamy się nad przeprowadzeniem terapii, tylko ta logistyka...

Piotr Dobrowolski, tata Frania   

Było wspaniale!

Hania Migalska   

Dziękujemy! Wiki dzisiaj po raz pierwszy nie chciała wyjść z przedszkola, a Szymek od tygodnia czyta na głos (!) i bez problemu opowiada to, co przeczytał. Postępy widać na każdym kroku. Oby tak dalej! Za 3 miesiące meldujemy się na diagnozie!

Grażyna i Norbert Jaworscy, rodzice Szymona i Wiktorii (Warszawa-Mokotów)   

Jako pedagog i psycholog mogę jedynie polecić wszystkim tę formę wsparcia dla dzieci z szeroko rozumianymi problemami szkolnymi, wynikającymi z zakłóceń uwagi słuchowej, względnie z zaburzeń natury emocjonalnej lub adaptacyjnej. Diagnoza i przebieg badania - wzorcowe. Sama terapia - bez problemów, sprawnie, bardzo profesjonalnie. Śród-diagnozy, ocena postępów, pisemny opis wraz z zaleceniami dla nauczycieli- bezcenne i rzadko spotykane. I najważniejsze - dziecko w końcu odzyskało równowagę emocjonalną i większość problemów ustąpiła (jesteśmy 4 m-ce po terapii). Mamy nadzieję, że kolejne badanie wykaże, że jesteśmy na najlepszej drodze do pełni szczęścia.

dr Anna Giers-Sułkowska, mama Klaudii   

Lenka trafiła do Państwa przez zupełny przypadek (wracaliśmy z nią z badań w CZD). Zajrzeliśmy i już zostaliśmy :) Ani psycholog, ani logopeda nie potrafili powiedzieć, dlaczego u małej ciągle utrzymują się problemy z mową, dlaczego jest taka wycofana, dlaczego nie umie się bawić z innymi. "Dziecko jest zaburzone" - tylko nam powtarzano, ale tyle to wiedzieliśmy sami. Dopiero szyld z napisem LOGOPEDA / TOMATIS zwrócił naszą uwagę i po diagnozie logopedycznej (prawie 2 godziny, a nie 15 minut, które dano nam w poradni), i po badaniu uwagi słuchowej wszystko stało się jasne. Teraz jesteśmy po 2 etapie Tomatisa i w trakcie zajęć logopedycznych, póki co wszystko idzie rewelacyjnie. mamy INNE dziecko, otwarte, roześmiane, co prawda ma ciągle swoje małe problemy, ale wierzymy, że i te przeminą. Na pewno tu o tym napiszemy :) Magda H, Józefów

Magda Hajto, mama Lenki   

Będziemy mało oryginalni, napiszemy tylko tyle: POLECAMY wszystkim, którym w szkole powtarzają, że ich dziecko jest niewychowane, przeszkadza innym i wiecznie się wierci. Aha, jeśli usłyszycie jeszcze, żeby zapisać je na karate, od razu zadzwońcie TU.

Radosław i Marta Gniewkowscy (rodzice Igora i Bolka), Warszawa   

Napisz swoją opinię
(Twój email nie będzie publicznie wyświetlany.)
CZYTAJ WIĘCEJ